Bizden Haberler

Bayiler toplantısı

15 Eylül 2015, 12:15 pm Written by
Published in Bizden Haberler
2017 YILI MUNZUR SU BAYİLER TOPLANTISI 22-24 ARALIK TARİHLERİNDE TUNCELİ DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
2017 YILI FAALİYETLERİMİZİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE GELECEK HEDEFLERİMİZİN BELİRLENMESİ VE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ KONULARI TOPLANTIDA ETRAFLICA GÖRÜŞÜLMÜŞ , TARTIŞILMIŞ VE FAYDALI SONUÇLAR ELDE EDİLMİŞTİR.
 
TOPLANTIYA KATILAN BAYİLERİMİZE PLAKETLERİ SUNULMUŞ VE AYRICA YAPILAN DEĞERLENDİRME SONUCUNDA BAŞARILI GÖRÜLEN BAYİLERİMİZE DE ÖDÜLLERİ VERİLMİŞTİR.
 
TOPLANTININ SON GÜNÜNDE BAYİLERİMİZ İLE BİRLİKTE FABRİKA ZİYARETİ YAPILMIŞ,ÜRETİM ALTYAPIMIZIN MODERNİZE EDİLMESİ VE KAPASİTENİN ARTTIRILMASI BAĞLAMINDA YAPILAN YATIRIMLAR YERİNDE GÖRÜLMÜŞTÜR.
 
MUNZUR SU CAMİASI OLARAK, TÜKETİCİLERİN HER ZAMAN VE HER YERDE MUNZUR SUYUNA ERİŞİMİNİ SAĞLAYACAK YAPILANMA VE ORGANİZASYONUN MUTLAKA GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZE OLAN İNANCIMIZLA TOPLANTIYA KATILAN BAYİLERİMİZE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.
 
MUNZUR SU YÖNETİM KURULU
 
 

Munzur Su Almanya Pazarına Giriyor

27 Ağustos 2014, 12:00 am Written by
Published in Bizden Haberler

Munzur Su Almanya'da gerekli olan "depozitolu" ürün izinlerini tamamlayarak ve Avrupa'nın 19 ülkesinde "EFSANE SU MUNZUR" patentini aldı.

Hollanda'dan sonra Almanya pazarında önümüzdeki günlerde bayi ağını kurarak "EFSANE SU" Munzur suyunu piyasaya sunacak. 0,5 l, 1,5 l ve 5 l ürünlerin ihracatına başlayan MUNZUR SU Almanya'da şehirler bazında bayilikler verilecektir. Bayi başvuruları Hollanda bayisi  "ELIT B.V." veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail atarak başvurabilirsiniz.

Munzur Su 1 Numara!

2 Mayıs 2014, 12:00 am Written by
Published in Bizden Haberler

MUNZUR SU 1 NUMARA.

Almanya ve Türkiye'de yapılan güncel analizleri değerlendiren Gıda Hareketi, MUNZUR'un doğal kaynak suları arasında en yüksek puanı aldı.

Munzur Su, Almanya'da yapılan analizler sonucunda düzenlenen raporları da Gıda Hareketi'ne gönderdi ve sonuçları tüketicilerimizin bilgisine sunuyoruz.

http://www.gidahareketi.org/su/tablo/

Suyun pH’sı nedir?

26 Mart 2014, 12:00 am Written by
Published in Bizden Haberler

Suyun pH’sı nedir?

 

Suyun sertlik derecesi...


Yeryüzünden buharlaşarak bulutlarda depolanan sular yeryüzüne yağmur veya kar olarak dönerken atmosferdeki karbondioksidi çözer ve bir miktar asidik hale gelirler. Bu asidik yağmur suları kaya ve toprak katmanlarından geçerken bu defa da kayalardaki ve topraktaki kalsiyum karbonatı çözerler. İşte bu çözülmüş mineralleri taşıyan sulara sert su denilir.

Bir suyun sertlik derecesi sudaki kalsiyum karbonat miktarına bağlıdır. Su sadece kalsiyum karbonatı çözmez. Magnezyum sulfat, klorid, asit silisit tuzu ve demirden de etkilenir ve bu maddeleri taşır. Ancak, çözülmüş haldeki kalsiyum karbonat bir suyun sertliğine en fazla katkı yapan elementtir. Sert sular sağlık açısından bir risk oluşturmazlar.

Eskiden halkımız suyun en fazla sertlik derecesi ile ilgilenirdi. Şişelerin etiketine sertlik derecesini yazmak zorunlu olmadığından, şimdilerde tüketici içtiği suyun sertliğini bilemiyor. (Bilgi için: Sabunu köpürtmeyen su sert sudur.) Bu işin uzmanlarının verdiği bilgiye göre, suların sertliği Alman, Fransız, İngiliz sertlik derecesi ve ppm gibi çeşitli birimle tanımlanıyor. En yaygın kullanım Fr (Fransız Sertlik Derecesi) tanımı.

Bu tanıma göre 0.5 Fr çok yumuşak, 5-10 Fr yumuşak, 10-20 Fr orta sert, 20-30 Fr sert sudur. 30 Fr.den sonraki sulara çok sert su denilir. (Ambalajın üzerindeki yazıları okuyunuz. Bazı etiketlerde “Fr” işareti karşısında sertlik derecesini gösteren rakamlar olabiliyor.)

pH neden önemlidir?

Genel Kurulumuz 17 Mayıs 2014'de fabrikamızda yapıldı.

Yeni Yönetime Ortaklarımızdan Feyzi Özer, Orhan Odak ve Mehmet Ali Saylı seçildi.

Tunceli Emek Gazetesi:

 

 

Munzur Su 47 milyon şişe su sattı

1 Aralık 2013, 12:00 am Written by
Published in Bizden Haberler
Tagged under

Munzur Su 47 milyon şişe su sattı

24 Ekim 2013 Perşembe 09:42
Üretim miktarını ve satış adetlerini her sene artıran Munzur Su bu yıl satışlarını yüzde 20 artırmayı hedefliyor.
TUNCELİ - Üretim miktarını ve satış adetlerini her sene artıran Munzur Su, geçen yıl 47 milyon şişe su sattı. Firma, bu yıl satışlarını yüzde 20 artırmayı hedefliyor. 2005 yılında üretime başladıklarını ve şu anda 45 çalışanlarının bulunduğunu dile getiren Munzur Su Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Kaya, Tunceli’nin en büyük işletmesi olduklarını kaydetti. Tunceli’nin ihracat faaliyetlerinde bulunan tek işletmesi olduklarını vurgulayan Kaya, ağırlıklı pazarlarının Tunceli, Erzincan, Elazığ, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Van, Hakkari ve Siirt olduğunu aktardı. Söz konusu illerde pazar paylarının yüzde 60 civarında olduğu bilgisini veren Kaya, “Bayilerimiz aracılığıyla Türkiye’nin birçok noktasına ulaşmaktayız. Ancak Tunceli ve çevresinde pazarda söz sahibi olduğumuzu söyleyebiliriz. Sınır ticareti ile suyumuz İran ve Irak’ta da satışa sunuluyor. Munzur Su olarak Hollanda'daki bayimiz üzerinden Avrupa’ya da ihracat yapıyoruz” dedi.